Na bijna 42 weken zwangerschap en een geplande bevalling werd Lina op 14 juli 2021 geboren. “Ze had een moeilijke start: ze ademde niet bij de geboorte en later bleek dat ze een infectie had. Daarvoor kreeg ze een antibioticakuur, waardoor we 7 dagen in het ziekenhuis moesten blijven. Zelf had ik tijdens de bevalling veel bloed verloren en werd ik direct daarna geopereerd. Dus we moesten allebei aansterken”, blikt Mirthe terug.
Geen onrust
De moeder van Mirthe houdt het kersverse gezin op de hoogte van de gebeurtenissen buiten VieCuri, waar het water steeds verder stijgt. “In het ziekenhuis hebben we niets gemerkt van onrust over een mogelijke evacuatie. De zorg ging gewoon door.”
Op 16 juli krijgt Mirthe te horen dat zij en haar dochter naar Nijmegen worden overgebracht. “Dat vond ik niets. Ik was als 20-jarige net bevallen van mijn eerste kindje. Iedereen moest nog op bezoek komen, alles was nieuw. Ik vroeg of er dichterbij huis plek voor ons was. De verpleegkundigen pakten dat direct goed op, er was begrip voor mijn emoties. Gelukkig was er nog een plaatsje vrij in Weert.”
Samen met Lina in de ambulance
Het ambulancepersoneel wil moeder en dochter in twee aparte ambulances vervoeren. “Dat vond ik geen prettig idee. Omdat ik bij Lina wilde blijven, hebben ze mij ontslagen uit het ziekenhuis en kon ik mee als bijrijder in de ambulance. Eenmaal in Weert hebben ze niet alleen de zorg voor Lina, maar ook voor mij overgenomen. Na een paar dagen mochten we naar huis.”