Hoe werkt het nieuwe aanmeldproces?
Stap 1: vraag uw dagticket aan
U kunt vanaf 24 uur vóór uw afspraak online inchecken en uw dagticket aanvragen via mijnVieCuri of met de HiX Patiënt app. U controleert uw gegevens en krijgt uw dagticket digitaal. Als dit niet lukt, kunt u het dagticket ook aanvragen bij een zuil bij de ingang van het ziekenhuis. Hiervoor heeft u een geldig identiteitsbewijs nodig, dus het is heel belangrijk dat u dit altijd meeneemt. U krijgt dan een geprint dagticket.
Stap 2: scan uw dagticket
Dichtbij de afdeling waar u uw afspraak heeft, staat een kleinere zuil. U scant bij die zuil de QR-code van uw dagticket. De zuil geeft aan in welke wachtruimte u kunt plaatsnemen. Nu weet uw zorgverlener ook dat u er bent, en wordt u opgeroepen of opgehaald voor uw afspraak.
In Venray en Panningen werkt het anders. Op deze locaties vindt u bij de ingang van het ziekenhuis één zuil, waar u zich meteen aanmeldt voor uw afspraak.
Waarom voert VieCuri dit in?
Met het dagticket weet u precies waar u op welke tijd wordt verwacht. We hoeven uw gegevens niet meer uit te wisselen of te controleren aan de balie, waardoor u meer privacy heeft. Bovendien hoeft u niet meer te wachten bij de balie van de afdeling. De controle van uw gegevens en identiteitsbewijs zorgt voor beter kloppende contactinformatie. Zo kunnen we u beter bereiken en beter gegevens uitwisselen met bijvoorbeeld uw apotheek.
Getest met patiënten
In de afgelopen periode hebben patiënten ons geholpen om alles zo goed mogelijk in te richten. We hebben samen de nieuwe werkwijze getest en gekeken waar het nog duidelijker of beter kon. Zo nemen we uw ervaring als patiënt zo goed mogelijk mee.
Een aantal patiënten die mee hebben getest, gaven aan: “Zoals alle nieuwe dingen is het even wennen, zeker als je niet vaak in het ziekenhuis komt. Heel goed dat er samen met patiënten getest wordt. Eigenlijk is het gewoon hetzelfde als bij de apotheek; ik vind het heel gemakkelijk en duidelijk.”
Wilt u meer informatie en ondersteuning?
U vindt meer informatie, een animatievideo en antwoorden op veel gestelde vragen op www.viecuri.nl/aanmelden.
Vanaf 22 december zijn extra vrijwilligers aanwezig om u te helpen bij het gebruik van de zuilen of het vinden van de juiste route of wachtruimte. Heeft u vragen over het digitale proces? Het Servicepunt Digitale Zorg, op route 8 in Venlo, helpt u graag verder.