Doel
Op de afgesproken dag en tijdstip wordt u op de dialyseafdeling verwacht voor een PET. Het doel van dit onderzoek is om de werking van het peritoneum (buikvlies) als filter te onderzoeken. Aan de hand van de uitslag van deze PET kan uw behandelend arts eventueel de behandeling bijstellen.
Voorbereiding
Belangrijk:
Op de dag waarop de PET wordt gedaan, laat u ’s morgens als laatste inloop Physioneal 1.36% inlopen. Dus als u de avond van te voren de machine opbouwt moet u als laatste zak Physioneal 1,36% aanhangen en géén ExtraNeal.
Werkwijze PET-test
- De PD verpleegkundige voert ‘s morgens een CAPD-wisseling uit.
- Van de ingelopen vloeistof worden monsters genomen:
-
- meteen na de wisseling;
- na 2 uur;
- na 4 uur.
-
- Ook wordt er meteen na de wisseling bloed bij u afgenomen.
- Het laboratorium doet de nodige bepalingen uit het dialysaat en bloed.
- Na 4 uur wordt het onderzoek afgerond en mag u weer naar huis.
- U moet hierna uw normale behandelschema weer voortzetten.
De uitslag van dit onderzoek krijgt u tijdens de volgende afspraak van uw arts.
Contact
Opmerkingen
- Ziet u een typfout, een taalkundige fout, of heeft u moeite met de leesbaarheid?
-
Stuur een e-mail naar communicatie@viecuri.nl en we zoeken een passende oplossing.
Disclaimer
Deze informatie is algemeen en geen behandeladvies. De informatie is ook geen vervanging van de afspraken die tussen patiënt en zorgverlener zijn gemaakt. VieCuri kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade als gevolg van mogelijke onjuistheden. Bekijk hier de uitgebreide disclaimer.